Deklaracja Dostępności
Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://zs-p4tomaszow.bip.wikom.pl
- Data publikacji strony internetowej: 16 września 2015.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 04 lutego 2020.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Część plików do pobrania nie jest dostępna cyfrowo (.pdf .doc).
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
Data sporządzenia deklaracji: 18 lutego 2021.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 29 marca 2024.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej. Wyniki badania przedstawia raport z przeprowadzonej samooceny.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Ewa Służewska
- e-mail - zs-pnr4@tomaszow-maz.pl,
- telefon - 44 723 96 59.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Imię Nazwisko — Dyrektor Generalny Przykładowego Urzędu,
- adres: ul. Przykładowa 12, 00-111 Przykład,
- e-mail: przykladowy-adres@email.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 mieści się w trzech budynkach, w trzech różnych lokalizacjach. W jego skład wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego, Przedszkole nr 14 i Przedszkole nr 20.
Szkoła Podstawowa nr 1 mieści się w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Leona Witolda Maya 11/13.
Szkoła jest dostępna zarówno w komunikacji pionowej jak i poziomej.
Dojazd do szkoły możliwy jest od ulicy Granicznej oraz ulicy Wandy Panfil. Ulica, przy której mieści się szkoła, jest ulicą przelotową.
Na teren obiektu wejść można przez furtkę, której szerokość wynosi 100 centymetrów.
Budynek składa się z trzech segmentów: segment A, do którego prowadzi wejście od strony boiska szkolnego szerokości 90 centymetrów ze schodami w dół (10 stopni). W odległości 18 metrów od wejścia po lewej stronie znajduje się winda dla osób niepełnosprawnych.
Segment A składa się z trzech kondygnacji: piwnicy, w której znajduje się biblioteka, szatnie oraz sala gimnastyczna A. Na poziomie 0 znajdują się sale lekcyjne, a na poziomie I sale lekcyjne oraz gabinet pedagoga szkolnego.
Segment B, do którego prowadzi do wejście od frontu szkoły szerokości 90 centymetrów ze schodami w dół ( 13 stopni). Wejście to jest również dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Po lewej stronie od schodów znajduje się podjazd przeznaczony dla osób poruszających się na wózkach. W odległości 30 metrów od wejścia po prawej stronie znajduje się winda dla osób niepełnosprawnych. Segment B składa się z trzech kondygnacji: piwnicy, w której znajdują się szatnie oraz sala gimnastyczna B. Na poziomie 0 znajduje się gabinet wicedyrektora i sale lekcyjne, a na poziomie I gabinet logopedy, sale lekcyjne oraz pokój nauczycielski.
Segment C znajduje się po prawej stronie od wejścia przez furtkę. Prowadzi do niego wejście szerokości 90 centymetrów ze schodami w górę ( 3 stopnie), drzwi wejściowe do wiatrołapu otwierane są ręcznie na zewnątrz. Przy drugich drzwiach wejściowych na wysokości 135 centymetrów znajduje się domofon. Segment C składa się z dwóch kondygnacji. Na poziomie 0 po prawej stronie od wejścia znajduje się toaleta, sekretariat, przez który przechodzi się do gabinetu dyrektora (po prawej stronie) i wicedyrektora ( po lewej stronie). Na wprost od wejścia w odległości 30 metrów znajduje się stołówka szkolna. Na poziomie I znajdują się sale lekcyjne oraz świetlica.
Między segmentem A i B, a segmentem C znajdują się schody (8 stopni) przy których zamontowana jest platforma przeznaczona dla osób niepełnosprawnych.
Korytarze są przestronne i widne. Schody szerokości 270 centymetrów wyposażone są w poręcze.
Obok szkoły w odległości 20 metrów znajduje się parking z pięcioma stanowiskami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych.
Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem w godzinach od 7.30 do 15.30.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Przedszkole nr 14 mieści się przy ulicy Leona Witolda May’a 6/8.
Dojazd do przedszkola możliwy jest od ulicy Granicznej oraz ulicy Wandy Panfil. Ulica, przy której mieści się przedszkole, jest ulicą przelotową.
Do budynku przedszkola prowadzi główne wejście znajdujące się od ul. Leona Witolda May’a. Jest ono ogólnodostępne w godzinach funkcjonowania placówki. Aby wejść do budynku przedszkola należy przejść przez furtkę, której szerokość wynosi 95 centymetrów.
Od furtki do schodów prowadzi chodnik o długości 650 centymetrów i szerokości 250 centymetrów. Następnie należy pokonać schody (4 stopnie każdy o szerokości 300 centymetrów). Od schodów do drzwi głównych budynku trzeba przejść 5 metrów.
Drzwi główne dwuskrzydłowe o szerokości 210 centymetrów otwierane są ręcznie na zewnątrz. Otwierana jest tylko jedna prawa połowa drzwi na zewnątrz. Przy pierwszych drzwiach wejściowych na zewnątrz po prawej stronie na wysokości 145 centymetrów znajduje się dzwonek. Drugie drzwi w wiatrołapie znajdują się w odległości 160 centymetrów od drzwi głównych i otwierane są na kartę zbliżeniową posiadaną przez rodziców dzieci.
Budynek jest dwukondygnacyjny.
W środku budynku nie ma wind i innych dostosowań dla osób niepełnosprawnych.
Toaleta znajdująca się na parterze budynku w korytarzu bocznym znajdującym się po lewej stronie od wejścia, nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Na terenie przedszkola w odległości około 20 metrów od głównego wejścia znajduje się parking bez wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wstęp na teren przedszkola osoby z psem asystującym i psem przewodnikiem w godzinach od 7.30 do 15.30.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Przedszkole 20 mieści się na ulicy Sikorskiego 6A.
Wjazd do przedszkola jest od ulicy Sikorskiego oraz Wandy Panfil. Ulica , przy której mieści się przedszkole nie jest ulicą przelotową ( metalowe ogrodzenia w pasie ulicy ).
Do budynku przedszkola prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Sikorskiego. Jest ono ogólnodostępne w godzinach funkcjonowania przedszkola.
Aby wejść do budynku należy przejść przez furtkę, do furtki z chodnika prowadzą dwa stopnie. następnie chodnikiem dotrzeć do schodów (6 stopni ), drzwi wejściowych do wiatrołapu - otwieranie ręczne na zewnątrz. Przy pierwszych drzwiach wejściowych po prawej stronie na wysokości 130 centymetrów znajduje się dzwonek. Przy drugich drzwiach otwieranych ręcznie do wewnątrz na wysokości 130 centymetrów po prawej stronie znajduje się domofon.
Budynek jest jednokondygnacyjny.
Do budynku oprócz stopni wiedzie podjazd od bramy z prawej strony budynku i schodów.
W budynku nie ma windy do przewozu osób, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych itp.
Przed posesją przedszkola po prawej stronie budynku znajdują się miejsca parkingowe. Wjazd na parking możliwy jest tylko od ulicy Wandy Panfil. Z lewej strony parkingu wydzielone jest jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
W budynku nie ma progów, wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób niepełnosprawnych.
W przedszkolu znajduje się ogólnodostępna toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Aby wejść do toalety dla osób niepełnosprawnych, należy wyjść z szatni drzwiami po prawej stronie. Toaleta znajduje się w korytarzu - drugie drzwi od lewej strony.
W przedszkolu istnieje możliwość ze skorzystania z tłumacza języka migowego w godzinach 9:00 - 13:00.
Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym i psem przewodnikiem w godzinach od 7.30 do 15.30.